Blog

Zalety i wady styczników

Styczniki należą do grupy elektrycznych łączników mechanizmowych, których zadaniem jest załączanie lub wyłączanie prądu. Znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach, m.in. stosowane są jako mechanizm załączający lampy, grzałki i wentylatory. Ten rodzaj łączników elektrycznych ma swoje wady i zalety, które warto poznać. Wyjaśniamy, czym są styczniki oraz jakie korzyści i problemy związane są z ich zastosowaniem […]

Nowości w ofercie Lagrand – nowoczesne łączniki i gniazda Niloe Step

Marka Legrand, ceniony na świecie dystrybutor inteligentnych rozwiązań dla domu przedstawił kolejne produkty w swojej ofercie – to uniwersalna seria łączników i gniazd Niloe Step. Czym się charakteryzują? Co je wyróżnia?

Jak działa rozłącznik bezpiecznikowy?

Prawidłowe zabezpieczenie instalacji elektrycznej to niezwykle ważna kwestia. W celu zapewniania bezpieczeństwa użytkowania domowych i przemysłowych instalacji eklektycznych wykorzystywane są rozłączniki bezpiecznikowe. Dzięki nim możliwe jest odcięcie prądu w przypadku zwarcia lub przeciążenia instalacji elektrycznej. W poniższym wpisie wyjaśniamy, w jaki sposób działają rozłączniki bezpiecznikowe.

Cechy dobrego sklepu elektrycznego

Niezależnie od rodzaju produktu, który chcemy nabyć, zwykle udajemy się do sklepu, który darzymy zaufaniem. W przypadku nietypowych zakupów i niewielkiej wiedzy na temat miejsc, w których możemy znaleźć konkretne produkty, kierujemy się opiniami znajomych czy informacjami zasięgniętymi w Internecie.

Jakie standardy muszą spełniać słupy energetyczne?

Zmieniające się oblicze branży energetycznej zmusza producentów elementów sieciowych do tworzenia produktów, które mają sprostać coraz większym wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Nie chodzi tu tylko o normy, jakie muszą spełniać słupy energetyczne, ale też aspekty ekonomiczne i ekologiczne.

Walory użytkowe rozdzielnic szafowych

Rozdzielnica szafowa stanowi rozdzielnicę elektryczną niskiego napięcia. Rozdzielnice nn, czyli rozdzielnice niskiego napięcia, dzieli się na różne rodzaje w zależności od ich przeznaczenia, miejsca montażu, znaczenia w sieci dystrybucyjnej, konstrukcji. Biorąc pod uwagę ostatnie z wymienionych kryteriów, wyróżnia się rozdzielnice tablicowe, skrzynkowe, szafowe. Do ich podstawowych funkcji zalicza się rozdział energii elektrycznej, zabezpieczanie i sterowanie […]