Blog

Co warto wiedzieć o drutach nawojowych?

Stosowane w wielu branżach druty nawojowe to ważna część wielu instalacji i konstrukcji elektrycznych. Używa się ich na przykład do uzbrojeń w silnikach, prądnicach i transformatorach. Trudno sobie wyobrazić urządzenia bez tego elementu. Dostępne jest kilka rodzajów tych drutów i każdy z nich ma inne właściwości. Co warto wiedzieć o ich budowie i użytkowaniu?

Czym jest integrator systemów automatyki przemysłowej?

Integrator systemów automatyki przemysłowej to przedsiębiorstwo, które zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem zintegrowanych technologii. Specjaliści z obszaru integratora systemów automatyki oferują też wsparcie w synchronizowaniu nowoczesnych urządzeń. Z poniższego wpisu dowiesz się, czym jeszcze zajmuje się integrator systemów automatyki przemysłowej i dlaczego warto skorzystać z jego usług. Zachęcamy do lektury.

Czym się kierować przy wyborze gniazdek elektrycznych do mieszkania?

Końcowa faza wykonywania przyłącza elektrycznego polega na zamontowaniu osprzętu elektroinstalacyjnego, czyli włączników i gniazd elektrycznych. Wydawać by się mogło, że po wszystkich skomplikowanych pracach budowlanych, ich zakup jest jednym z łatwiejszych zadań. Tymczasem możliwość zastosowania wielu różnych rozwiązań sprawia, że dobór odpowiedniego osprzętu jest dość skomplikowany. Na jakie gniazdka elektryczne warto się zdecydować?

Jak poprawnie poprowadzić kable w firmie?

Instalacja elektryczna składa się z wielu przewodów, które muszą być przede wszystkim odpowiednio dobrane. Będzie to służyć bezawaryjnej eksploatacji. Równie ważne jest odpowiednie ułożenie przewodów. W czasie ich układania konieczne jest przestrzeganie określonych zasad i niewybieranie dróg na skróty. Złe wykonanie będzie z pewnością wymagało poprawy, co może doprowadzić do znaczącego wzrostu kosztów.

Jak chronić instalacje elektryczne?

Instalacje elektryczne wymagają szeregu rozwiązań, żeby były bezpieczne i stabilne. W jaki sposób można o nie dbać?

Instalacja wtynkowa a natynkowa

Instalacje natynkowe stosowane zamiast podtynkowych są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Czym różnią się oba rodzaje instalacji i która z nich jest bezpieczniejsza?