Jaką rozdzielnicę elektryczną wybrać?

rozdzielnica

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie instalacji elektrycznej. Nić więc dziwnego, że planując zakup rozdzielnicy elektrycznej warto przede wszystkim zwracać uwagę na jej jakość.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozdzielnicy?

Na rynku dostępnych jest wiele rozdzielnic, które mogą nas zaciekawić. Warto jednak zwrócić uwagę na producenta oraz sprawdzić czy jakość wykonywanych przez niego produktów jest wysokiej jakości. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to warto wybierać oferty renomowanych producentów, którzy zapewniają niezawodne, sprawne i działające przez długi czas urządzenia. Warto też skonsultować swój wybór ze specjalistą, który doradzi nam, na jakich producentów, czy też hurtownie warto jest zwrócić uwagę. Przeszukując oferty warto też sprawdzić wszystkie parametry urządzenia. Jeśli nie możemy doradzić się specjalisty, to warto skorzystać z rady profesjonalnego sprzedawcy. Podpowie on nam, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w danym budynku. Warto pamiętać też, że nie tylko sam wybór odpowiedniej rozdzielnicy ma znaczenie, ale również jej profesjonalny montaż.

W co warto wyposażyć rozdzielnicę?

Rozdzielnica elektryczna powinna być wyposażona w ograniczniki przepięć oraz w wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe. Warto również zastosować dodatkowo urządzenia o budowie modułowej. Dzięki temu, że posiadają funkcję sygnalizacji przyczyniają się one do poprawy jakości użytkowania. Do takich urządzeń należą między innymi rozłącznik główny, lampki sygnalizacyjne, styk pomocniczy do ograniczników przepięć oraz zegary sterujące. Wszystkie te elementy wpływają na poprawę bezpieczeństwa oraz ułatwiają korzystanie z rozdzielni elektrycznej. Pamiętajmy także o tym, że rozdzielnica elektryczna powinna być odpowiednio zabezpieczona. Dlatego warto także wyposażyć się w obudowę, które ochronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli rozdzielnica elektryczna będzie znajdowała się na zewnątrz budynku, to odpowiednia obudowa elektryczna zapewni jej ochroną przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.