Osprzęt elektryczny – jak ważną rolę może pełnić w naszym domu?

Kontakty i wejścia

Bardzo często jedynym kryterium podczas zakupu osprzętu elektroinstalacyjnego jest jego cena. Jednak czasy, kiedy łączniki i gniazdka wyglądały tak samo. Dziś różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Zatem czym się kierować przy wyborze?

Nowoczesne wzornictwo

Na przykładzie produktów firmy Legrand zaprezentujemy, jakie możliwości kryje nowoczesny osprzęt elektryczny. Mimo swoich niewielkich rozmiarów gniazda wtyczkowe, łączniki oraz pokrewne im odmiany osprzętu stanowią kluczowy element instalacji elektrycznej. Wieńczą dzieło, dopieszczają aranżację, umożliwiając bezpieczną i wygodną obsługę instalacji. Zdając sobie sprawę z tego, Legrand wprowadził różne serie osprzętu elektroinstalacyjnego — Sistena life, Valena allure, Valena life, które pozwalają na utrzymanie spójności aranżacyjnej w obrębie jednego budynku, dając jednocześnie wielką swobodę indywidualizacji. Możemy wybierać wśród różnych kolorów oraz wielu rodzajów ramek.

Innowacyjne rozwiązania

W łącznikach ważne jest podświetlenie, które ułatwia ich lokalizację w nocy. Wykorzystanie w nich niebieskie diody LED nie tylko gwarantują dłuższą żywotność, ale stanowią ciekawy akcent aranżacyjny. Możemy też zamontować łączniki, które wyłączają automatycznie światło, co pozwoli skuteczniej oszczędzać energię elektryczną. Rozwiązanie to jest idealne w miejscach takich jak klatki schodowe, pokoje dziecięce czy korytarze hoteli oraz biur. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są łączniki bezprzewodowe, które można nakleić na ścianę, regał lub inną gładką powierzchnię. Jest to świetny pomysł, jeśli nie chcemy kuć ścian i doprowadzać kabli do łącznika światła. Można je również rozbudować o funkcję sterowania z urządzeń mobilnych, co daje nam pełną kontrolę z dowolnego miejsca.

Funkcjonalność na co dzień

W ofercie firmy Legrand znajdziemy również taki osprzęt elektroinstalacyjny, który nie ogranicza się tylko do łączników i gniazdek elektrycznych. Znajdziemy też gniazda antenowe, komputerowe, telefoniczne, czujniki ruchu, sterowanie temperaturą i klimatyzacją, roletami, czujniki gazu czy zalania wodą. Jak sami widzimy, osprzęt elektroinstalacyjny może usprawnić oraz ubarwić nasze życie. Dlatego warto korzystać z szerokiego asortymentu hurtowni elektroinstalacyjnych i zmieniać na lepsze nasze wnętrza.