Osprzęt elektroinstalacyjny w przemyśle

Osprzęt elektroinstalacyjny jest niezbędny, aby móc zapewnić sprawność każdej instalacji elektrycznej. Bez odpowiednich gniazdek, czujników, łączników tradycyjnych i automatycznych, rozdzielnic elektrycznych i układów sterujących np. pracą rolet czy temperaturą niemożliwe byłoby nadanie całej instalacji wymaganej przez użytkowników funkcjonalności. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu, jakiego osprzętu elektroinstalacyjnego nie powinno zabraknąć w żadnym zakładzie przemysłowym!

Czym charakteryzuje się osprzęt elektroinstalacyjny do zastosowania w przemyśle?

Osprzęt elektroinstalacyjny nadający się do zastosowania w przemyśle musi odznaczać się wyjątkowo wysoką jakością. Powinien być wykonany z najlepszych materiałów, które zapewnią mu odpowiednią trwałość i długą żywotność. W naszym sklepie internetowym odnajdą Państwo osprzęt elektroinstalacyjny czołowych światowych producentów, którzy oferują zarówno osprzęt do zastosowań domowych, jak i przemysłowych. Osprzęt firmy Legrand to doskonały wybór, ponieważ wyróżnia go wyjątkowa funkcjonalność, trwałość i niezawodność działania!

Jaki powinien być osprzęt elektroinstalacyjny do przemysłu?

Instalacje elektryczne w zakładach przemysłowych są narażone na dużo większe obciążenia niż te, które są używane w prywatnych gospodarstwach domowych. To dlatego wszystkie części takich instalacji muszą spełniać surowe wymogi i być zaprojektowane specjalnie z myślą o intensywnej eksploatacji. Wymagania stawiane elektroinstalacjom w przemyśle są różne w zależności od branży, dlatego firma Legrand przygotowała kilkanaście różnorodnych serii produktów dopasowanych do potrzeb różnych odbiorców.

Co wchodzi w skład osprzętu elektroinstalacyjnego dla przemysłu?

Osprzęt elektroinstalacyjny przeznaczony do wykorzystania w przemyśle może być stosowany zarówno w zakładach przemysłowych, jak i budownictwie komercyjnym. Zaliczamy do niego między innymi: przemysłowe wyłączniki silnikowe, styczniki mocy, przekaźniki termobimetalowe, transformatory kompaktowe, transformatory sterownicze, zasilacze jednofazowe, zestawy zasilające, a także różne gniazda i wtyczki przemysłowe. Dzięki zastosowaniu włączników silnikowych, styczników i przekaźników możliwe jest skuteczne zabezpieczenie sterowania silnikami i obwodami. Zasilacze jednofazowe gwarantują stałe napięcie 12, 24 albo 48 V. Transformatory separacyjne i bezpieczeństwa zapewniają dostosowanie napięcia zasilania transformatora do wartości napięcia oczekiwanego na miejscu zainstalowania. Gniazda i wtyczki przemysłowe mogą być montowane na ścianach i tablicach. Są zaprojektowane specjalnie do pracy w nawet najcięższych warunkach. Swoją wyjątkową trwałość zawdzięczają wytrzymałym materiałom, z jakich są wyprodukowane.