Co można znaleźć w hurtowniach elektrycznych?

Asortyment hurtowni

Wykonywanie prac elektrycznych wymaga odpowiedniego sprzętu oraz właściwych materiałów. Niezależnie od tego, czy w ramach swych zadań elektryk ma ułożyć nową instalację, wymienić fragmenty osprzętu, zainstalować urządzenie elektryczne czy też naprawić uszkodzenie, musi dysponować specjalistycznymi przyrządami i kompletem potrzebnych akcesoriów. Miejscem, gdzie można znaleźć produkty niezbędne do pracy z dowolnymi instalacjami elektrycznymi, są dobrze zaopatrzone hurtownie elektryczne. Przyjrzyjmy się temu, jakie grupy asortymentu można w nich znaleźć.

 

Asortyment hurtowni elektrycznych

W hurtowniach elektrycznych można znaleźć różnego rodzaju kable i przewody. Zwykle hurtownie oferują szeroki wybór przewodów dobrej jakości, o wysokiej zawartości miedzi i rozmaitych przekrojach, w zależności od potrzeb konkretnej instalacji i prądu, jakim będzie zasilana. W specjalistycznych hurtowniach można też zazwyczaj znaleźć przewody o małych przekrojach przeznaczone do instalacji o niższych napięciach: domofonowych, alarmowych czy związanych z instalacjami telefonicznymi, telewizją kablową lub sieciami teleinformatycznymi.

 

Hurtownie elektroinstalacyjnej proponują również szeroki wybór osprzętu do kabli. Można znaleźć opaski mocujące, uchwyty, peszele chroniące kable układane w ścianach lub prowadzone przez przegrody budowlane. Dostępne są również akcesoria związane z prowadzeniem instalacji i mocowaniem osprzętu, np. różnego typu puszki instalacyjne.

 

Dobra hurtownia elektryczna ma też spory wybór osprzętu elektrycznego w postaci włączników wszelkiego typu, gniazd ściennych, gniazd do zastosowań specjalnych, m.in. ściemniaczy, gniazd RTV, przełączników do sterowania rozmaitymi urządzeniami.

 

W hurtowni z branży elektrycznej znajdziemy też pełen wybór bezpieczników do różnych instalacji, szaf i rozdzielni, zasilaczy oraz transformatorów.

 

Hurtownia elektryczna to także dobre miejsce do zakupu różnych źródeł światła: lamp led, świetlówek, żarówek lub taśm ledowych. Zwykle znajdziemy tu również duży wybór opraw wszelkiego typu, zarówno przeznaczonych do budynków użytkowych, przemysłowych, jak i mieszkalnych.